Na konci března jsme si nenechali ujít odborný veletrh FENSTERBAU FRONTALE v německém Norimberku.
Tento veletrh se koná každé dva roky a setkávají se zde odborníci na okna, dveře, fasády, a s tím související technologie, příslušenství a stavební prvky, ale také programování strojů a služeb. Letos zde vystavovalo přes 800 firem ze 40 zemí celkem v 17 halách.
Mezi témata letošního ročníku patřila např. automatizace, Smart House (chytré domy), bezpečnost, spotřeba energie, komfort, ale také design a estetika.
V jednotlivých halách se diskutovala témata “Smart House – automatizace budov”, “Vchodové dveře a jejich příslušenství”, “Zabezpečovací technika / Ochrana proti vloupání” nebo “Moderní okno pro každou příležitost”.
Návštěvníci mohli v “akčních koutcích” vidět jednoduché plánování, využití a nakonfigurování pohonů, senzorů, aktorů a ovládacích prvků na příkladu vstupních dveří, oken, fasády, clony proti slunci a posuvných dveří.
Vzhledem k tomu, že se Cleverex zabývá tématy chytrých domů i automatizací – jak domácí, tak  průmyslovou – s nadšením jsme sledovali, jak zájem výrobců i návštěvníků o tento obor stoupá a jak se automatizace stále více využívá a co všechno dokáže.