Osvětlení

 

Světelná scéna I. (Zdroj: Loxone)
Světelná scéna II. (Zdroj: Loxone)
Světelná scéna III. (Zdroj: Loxone)

 

Stejná místnost v různých barvách – podle nálady – pokaždé jinak…

 

Světelné scény, které vytváříme různými typy a tvary svítidla, barvou a intenzitou světla mohou krásně ovlivnit naši náladu.

Je velmi efektní využít různá bodová světla, LED pásky do podhledů, na police, pod nebo za nábytek. Doporučujeme poradit se s interiérovým designérem, jak nejlépe nastavit světelnou kulisu a pohodu u vás doma. Změnou barvy na LED pásku dokážete velmi jednoduše změnit barvu osvícených stěn – a nemusíte vůbec malovat. Pokud máte chuť relaxovat, zvolíte zelenou barvu světla, pokud potřebujete dodat energii, přepnete na červenou apod.
Led pásek
Inteligentní elektroinstalace zajistí, že světla ve vašem domě budou naprosto automatická – vcházíte do místnosti, zaznamená vás senzor pohybu – automaticky se rozsvítí světla (pokud je to třeba). Jakmile místnost opustíte, světla se po určité době automaticky vypnou. Máte tak jistotu, že jste nezapomněli zhasnout, že nesvítíte zbytečně. Totéž může fungovat i u venkovního osvětlení, pro světla v garáži, na příjezdové cestě…
Pohybový senzor Loxone
V inteligentních domech se využívají tzv. světelné scény – v každé místnosti máte možnost si nadefinovat libovolný počet světelných scén – přesně podle toho, jaké činnosti zde vykonáváte a kolik světla a z jakých svítidel chcete, aby vám k tomu svítilo. Pro každou místnost se definuje tzv. defaultní (základní, výchozí) scéna, která se aktivuje tím, že vstoupíte do místnosti a zaznamená vás pohybové čidlo. Druhá scéna v pořadí, kterou aktivujete stiskem tlačítka, bývá “více světla”, takže se rozsvítí o něco víc, než při základní scéně.
Další scény můžete volit např. pro čtení, sledování TV, party… Většinou vystačíte v každé místnosti se 2 – 4 scénami. Tyto předdefinované scény pak můžete pozměnit prostřednictvím svého mobilu nebo na ovládacím panelu.
Výhodou je, že pro veškerá světla v jedné místnosti vám postačí jediné tlačítko. Pomocí tohoto tlačítka nepřepínáte jen světelné scény, ale ovládáte i žaluzie a hudbu.

Tlačítko Pure od Loxone ovládá světelné scény, žaluzie a hudbu.