V každé domácnosti je v dnešní moderní době celá řada elektronických zařízení (pračka, myčka, sušička, zabezečovací systém, kotel, bojler, osvětlení, předokenní rolety, elektricky poháněná vrata, sauna, vířivka, automatické zavlažování…). Každé zařízení můžete ovládat buď manuálně, pomocí vypínače nebo dálkového ovladače. Některá z těchto zařízení umí fungovat “samostatně”, pokud obsahují např. pohybové čidlo nebo časovač. To už nám do jisté míry ušetří čas a usnadní práci. Každé zařízení je ale “sólista”, vykonává svoji činnost, neví nic o tom druhém a Vy se musíte starat o každé zvlášť.

V chytrém domě nebo bytě to funguje jinak. Všechna zařízení lze totiž napojit na tzv. PLC (Programmable Logic Controller), neboli jakýsi “centrální mozek”, který pak ví o každém svém “podřízeném”, dává mu jasné pokyny a Vás je schopen kdykoliv informovat o tom, co se kde děje.

Výhodou chytrého bydlení je tedy možnost napojit na PLC některá nebo všechna zařízení a pak jim naprogramovat, jak se mají chovat. Takové programování je velmi důležitá věc, je třeba důkladně promyslet, jak systém nastavit, aby se choval tak, jak potřebujete.

A v tom je naše síla – budeme s Vámi detailně probírat Vaše denní “scénáře”, Vaše zvyklosti a rituály, Vaše přání, představy a požadavky. Ty pak zpracujeme a předáme je do PLC. Využijeme přitom našich více jak desetiletých zkušeností a systém nastavíme tak, abyste ho vlastně ani nevnímali, aby pracoval někde v pozadí, jako Váš neviditelný sluha.

Individualita, orientace na každou jednotlivou rodinu, pečlivost a nastavení systému přesně podle Vás – to je naše hlavní idea. Chceme, abyste byli spokojeni, nainstalujeme Vám jenom ty prvky, které využijete.

Inteligence chytré domácnosti spočívá v tom, že systém a následně jednotlivá zařízení reagují na určité události, tj. na přítomnost nebo nepřítomnost lidí, na pohyb, teplotu, stav vody, sílu větru, na hladinu CO2, na intenzitu světla… K tomu slouží nejrůznější čidla, kamery, lasery… Několik příkladů: po odchodu z domu a jeho zabezpečení se výkon topení nastaví na minimum a zhasnou se všechna světla; svítí-li příliš slunce, zatáhnou se venkovní žaluzie, aby doma bylo příjemně; je-li v místnostech vysoká hladina CO2, spustí se klimatizace nebo rekuperace na vyšší výkon; zavlažovací systém začne kropit zahradu, když dostane informaci, že je suchá půda; topení se vypne, pokud v místnosti není žádný pohyb nebo je naopak otevřené okno atd., atd…

Chcete se dozvědět více a podívat se v reálu, jak to všechno funguje? Kontaktujte nás a domluvte si návštěvu našeho vzorového domu.

Těšíme se na Vás.

Váš Cleverex