Kamery a kamerové systémy v chytrých domech

Švédská firmy AXIS se zabývá výrobou kamer, kamerových systémů a příslušenství k nim. V našich instalacích máme s výrobky této firmy zkušenosti, používáme je s oblibou, takže nás zajímalo, jaké novinky firma přináší na trh.

Axis vyrábí různé typy kamer:

  • pevné
  • otočné
  • flexibilní
  • a příslušenství k nim – jako např. mikrofony, reproduktory, switche, huby…

Kamery a jejich ceny jsou ovlivněny také tím, jestli jsou vnitřní nebo venkovní (kamery do extrémního prostředí jsou schopné fungovat při teplotách od -40 °C až do +70°C), zda se umí otáčet a zoomovat nebo jaké mají rozlišení atd.

Kamera je vlastně takový počítač, do kterého si mohu koupit různé typy programů – třeba program na rozpoznávání SPZ. Tahle funkce se dá využít v chytrých domech nebo chytrých budovách (obytných či kancelářských) např. pro otevírání vrat. Nadefinuji programu SPZ aut, která mají povolený vjezd do objektu a pokud je kamera zaznamená, automaticky otevře, aniž by řidič musel vystupovat z auta nebo hledat klíčenku.

Kamery jsou nebo mohou být nedílnou součástí chytrého domu. Kamery si můžete instalovat do místností v domě nebo na zahradě, u bazénu, před garáží, u vstupních dveří nebo vjezdové brány. Jen je třeba dbát na to, že dle naší legislativy není možné nahrávat záběry z veřejných prostor.

Můžete například z tabletu umístěného v kuchyni sledovat, jak si vaše děti hrají na zahradě nebo dovádějí v bazénu. Když odjedete do práce nebo na dovolenou, připojíte se kdykoliv ke svému domu a podíváte se na vybranou kameru, co se v jejím okolí děje. Pokud někdo zazvoní u branky, vidíte na ovládacím panelu, na monitoru TV nebo ve svém mobilu, kdo je za dveřmi nebo že přijel pošťák, aniž byste museli vybíhat ven z domu.

 

Kamery Axis se dají pořídit od cca 2.500,- Kč. Cena kamery může vystoupat až do řádů desítek tisíc korun, nicméně s takovouto kamerou si již „užijete spoustu muziky“.

Rádi Vám s navržením vhodného kamerového systému pro Váš dům, byt či budovu poradíme. Kontaktujte nás na info@cleverex.cz a objednejte si bezplatnou konzultaci nebo návštěvu ukázkového domu.