Pokud přemýšlíte o chytrém bydlení, jistě vám v rozhodování pomůže, pokud navštívíte nějakou chytrou domácnost a můžete se na vlastní oči přesvědčit, co vlastně „ta chytristika“ nabízí. My vám přinášíme malou ochutnávku alespoň v podobě obrázků ze showroomu jednoho z našich partnerů a dodavatelů, firmy LOXONE.

Chceme se s Vámi podělit o zážitek z krásného a zároveň chytrého bydlení. Zde je pár fotek pro inspiraci, jak může vypadat Váš chytrý dům nebo byt.

Bar a kuchyňská linka – zajímavě řešené podsvícení barového pultu, poliček v regálu i celé zadní stěny. Díky RGB LED páskům je možno měnit barvu osvětlení, a tím měnit atmosféru v místnosti. Některá světla zároveň slouží pro tzv. noční režim (tj. svítí jen minimálně a v barvě, která Vás příliš neprobere, až půjdete v noci na WC nebo Vás neprozradí, že slídíte v lednici).

Detail stropu – přechod mezi jednotlivými „zónami“ (např. zóna u sedací soupravy, zóna jídelní kout apod.) – prostory oddělují podhledy, do jejichž hran je umístěno nepřímé osvětlení v podobě RGB LED pásků, v rozích v kombinaci s bodovkami, vlevo dole (uprostřed zóny) je vidět nenápadný pohybový senzor. Můžete si nastavit, že jakmile Vás senzor zaregistruje, zapne osvětlení na Vámi zvolenou intenzitu a barvu.

Každá obytná zóna může svítit jinou barvou. Jak vidíte, barva světla může ovlivnit Vaši náladu, nebo naopak – Vaše nálada ovlivní volbu barvy světla.

Světelné scény si můžete „naprogramovat“, mezi nimi přeskakujete jen stiskem 1 tlačítka na stěně.

Podsvícení televize je také zajímavým prvkem.

Takto si v koupelně posvítíte, když se budete chtít oholit nebo namalovat.

Modré „noční osvětlení“ v koupelně – na cestu na toaletu Vám posvítí tlumené tmavé světlo, abyste nezakopli, ale zároveň neoslnili oči a zase brzo usnuli.

Ložnice 3x jinak.  Na prvním obrázku vidíte plně osvětlenou místnost, na druhém je „noční osvětlení“ a na třetím scéna „romantika“ (ta Vaše může mít jakoukoliv jinou barvu nebo ji měnit).

klasické elektroinstalaci byste měli na stěně takovouto řadu vypínačů, abyste mohli ovládat všechna světla v obýváku.

chytrou instalací Vám na vše postačí toto jedno designové tlačítko.

 

Pokud Vás obrázky inspirovaly a i Vy byste chtěli žít v chytré domácnosti, sjednejte si bezplatnou konzultaci s našimi odborníky nebo si rezervujte termín návštěvy v našem ukázkovém domě (pište na info@cleverex.cz).

Těšíme se na Vás!

Váš Cleverex